31-10-2013

Filia Biblioteki w Bninie

serdecznie zaprasza na

wieczór poezji patriotycznej

„Jeszcze Polska nie zginęła…”

Spotkanie ubogacą muzycy

pod kierunkiem Pani Lidii Pedy

Wieczór odbędzie się

7 listopada ( czwartek) o godz. 17.00

23-10-2013

Uczniowie z SP z Kórnika – „Jesień i my”

W dniach 8, 15 i 16, 18 października odwiedziły naszą bibliotekę uczniowie z klas 0A, 0B, 0C, 0D, IB i IIC ze Szkoły Podstawowej z Kórnika. Uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć „Jesień i my”. Poznały nie tylko bibliotekę i jej działy, ale w salce na piętrze brały udział w zajęciach plastycznych połączonych z czytaniem wierszy o jesieni i jej cechach charakterystycznych.

Dzieci usłyszały wiersze: „Na straganie”, „ Muchomor”, „Jesień u fryzjera”, „Sprzeczka”, „O deszczu, który nie padał”, „ Maślak”, „O jeżyku i kasztanach”. Małym słuchaczom uśmiech nie znikał z twarzy a dzieła, które wykonali z liści zaskoczyły nas wszystkich.

Dziękujemy Szkole Podstawowej za współpracę a dzieciom za to, że tak chętnie uczestniczyły w spotkaniu.

„Pasjoteka”

Zakończyłyśmy dwa spotkania z cyklu „Tasiemkowe boa” - „PASJOTEKI”, na których Panie uczyły się wykonywać szaliki Boa. Choć sam sposób wykonania jest bardzo prosty, początki nauki nie były tak radosne. Jednak mimo początkowych kłopotów Panie poradziły sobie z tym doskonale i już na drugie zajęcia z tego cyklu przyniosły mnóstwo pięknych szalików. I o to właśnie chodzi w naszych warsztatach, mamy się uczyć i rozwijać. Coś, co wydaje się niewykonalne jest bardzo łatwe w momencie, kiedy zgłębi się tego tajniki. Często też jest tak, że uczeń prześciga mistrza w tych poczynaniach, co również cieszy i mobilizuje do dalszego rozwoju manualnego.

W dniu 28 października kolejne warsztaty, tym razem będzie to „Skórzane szaleństwo” - czyli wykonywanie „czegoś z niczego” przy użyciu skrawków skór naturalnych. Chętne osoby zapraszamy do przyjścia na warsztaty i prosimy, jeśli to możliwe, o przyniesienie ostrych nożyczek.

Zdjęcia z zajęć dostępne są na naszej stronie www.biblioteka.kornik.pl w zakładce Galeria.

„English for kids „

Nasza Biblioteka współpracując ze Szkołą Języków Obcych „Linguoteka” Pani Sandry Szary zorganizowała w dniach 17 i 19 września oraz 1 i 10 października cykl lekcji językowych „English for kids”.

Pani Sandra przeprowadziła cztery lekcje z języka angielskiego, nauczyła dzieci alfabetu, kolorów, nazw zwierzątek. Dzieci rozwiązywały krzyżówki w języku angielskim a przy pomocy tabletu uczyły się literowania oraz liczb. Była to nauka przez zabawę innowacyjny, ale jednocześnie bardzo ciekawy sposób przekazania informacji w obcym dla nas języku. Uczniowie bardzo szybko przyswajali sobie te informacje i jednocześnie bawiły się tym doskonale. Serdecznie dziękujemy Pani Sandrze Szary za bardzo miły kontakt i współpracę.

23-10-2013

Od 2011 r. Biblioteka Publiczna w Kórniku uczestniczy w Programie Rozwoju Bibliotek (PRB),
którego celem jest usprawnienie działalności biblioteki i pomoc w lepszym dostosowaniu jej oferty do potrzeb mieszkańców.
W miesiącu wrześniu dzięki mikrograntom „Podaj dalej” prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce,
właśnie w ramach PRB miały miejsce cztery spotkania w Bibliotece Miejskiej im. M. Musierowicz w Puszczykowie z przedstawicielkami bibliotek partnerskich. Są nimi:
Biblioteka Gminna im. M.Konopnickiej w Rokietnicy,
Gminna Biblioteka Publiczna w Dopiewie.
Podczas spotkań uczestniczki wymieniły się doświadczeniami z realizacji ciekawych imprez, spotkań zajęć w poszczególnych bibliotekach.
Analizowały warsztaty i imprezy w wielu płaszczyznach, aby kolejne tego typu przedsięwzięcia były bardziej owocne i działały na szerszą skalę.
Spotkania zaowocowały współpracą w planowanych przedsięwzięciach na kolejny rok.

zaprasza na nowy sezon
PASJOTEKI

28 października 2013
godzina 17:00

"Skórzane szaleństwo"

24 października - CZWARTEK - godzina 11:00

24 października - CZWARTEK - godzina 11:00

Panem Romanem Zamyślewskim

10 października - CZWARTEK - godzina 11:00

17 października - CZWARTEK - godzina 11:00

Maria Jolanta Zimnicka
twórca Uniwersytety Tanecznego Trzeciego Wieku

17-10-2013

Film udostępniony na youtube.
Serdecznie zapraszamy do oglądania -

04-10-2013

Aktywni gminy Kórnik serdecznie zapraszają

w szczególności seniorów i nie tylko