18-12-2012

Biblioteka w Bninie serdecznie zaprasza

na świąteczny wieczór kolędowy

Wystąpią młodzi muzycy

pod kierunkiem pani Lidii Pedy.

Wspólne kolędowanie odbędzie się

3 stycznia(czwartek) o godz. 17.30

**************

17-12-2012

UWAGA !!!

W dniu 22 grudnia (sobota)
Filia Biblioteki w Bninie będzie
NIECZYNNA

W dniu 24 grudnia (Wigilia)
Biblioteka Publiczna w Kórniku i Filia w Bninie będzie
NIECZYNNA

W dniu 31 grudnia (Sylwester)
Biblioteka Publiczna w Kórniku i Filia w Bninie
będzie czynna w godzinach
 od
8:00 do 13:00

23-11-2012

Biblioteka w Bninie zaprasza dzieci na

Andrzejkowy wieczór w bibliotece

W programie: zabawy, niespodzianki

i moc wrażeń

29 listopada ( czwartek) o godz. 17.00

20-11-2012

W związku z wymianą regałów bibliotecznych
w dniach
29-30 listopada oraz 1 grudnia
(czwartek, piątek i sobota)
będzie
NIECZYNNA !!!

14-11-2012

MISIOLANDIA - Światowy Dzień Pluszowego Misia
zaprasza wszystkie DZIECI I MISIE na

"MISIOWE ŚWIĘTOWANIE"

w dniu 23 listopada 2012 roku
o godzinie 17:00

W programie:
Zapoznanie z misiami - bohaterami książek
Czytanie bajek i wierszy o Misiach
Portret mojego misia - rysuję i maluję
Nauka wierszyka o misiu

09-11-2012

Biblioteka w Bninie zaprasza na

jesienny koncert poetycko-muzyczny

w dniu 22 listopada (czwartek)

o godz.17.30

Gościnnie wystąpią młodzi muzycy

pod kierunkiem pani Lidii Pedy

06-11-2012

Biblioteka w Bninie zaprasza

na wieczór autorski poetki

Stanisławy Łowińskiej

Spotkanie odbędzie się

28. listopada (środa), o godz. 16.30

Wstęp wolny !

03-11-2012

W dniach 15, 22 i 29 października 2012 roku odbył się kolejny cykl zajęć dla pasjonatów, czyli PASJOTEKA W BIBLIOTEKCE. Przybyłe na warsztaty Panie i młodzież uczyły się wykonywać koszyczki z wikliny, wykonywane ze zwiniętych w ruloniki pasków z gazet. Sposób plecenia nie należy do łatwych, ale przybyłe osoby dały sobie z tym doskonale radę. Najtrudniejszy okazał się początek, czyli 9 patyczków z gazety należało przeplatać w odpowiedni sposób tak, aby się trwale ze sobą połączyły. Po upleceniu, kolejnym etapem pracy było malowanie  koszyczków farbą do drewna.
Z kolei na zajęciach z 22.10.2012 r. część z Pań rozpoczęło nowy temat, czyli  jesienne bukiety z liści. Okazało się jednak, że w krótkim czasie zabrakło głównego elementu, czyli liści. Na ochotnika zgłosiła się Pani Helenka wraz z wnukiem  i „ciemną nocą” poszli pozbierać opadłe z drzew liście. I tak pełni wrażeń uzupełnili braki a wszystkie Panie mogły ze spokojem wykonywać swe kompozycje.  Z kolei 29 poza bukietami z liści uczyłyśmy się bransoletek ze sznureczków.  Atmosfera na zajęciach była przesympatyczna, uśmiechy nie znikały z twarzy a efekty wytężonej pracy będą mogą Państwo oglądać w naszej Galerii. Serdecznie zapraszamy.
Następne spotkania odbędą się w dniach 5 i 12 listopada a ich tematem będą ozdoby z masy solnej.

„CHOCHLIKI” z niepublicznego przedszkola „Skrzaty” gościły w Bibliotece

W dniu 16 października naszą bibliotekę odwiedziły „CHOCHLIKI”, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Skrzaty”. Milusińscy zobaczyli, jakie oddziały są w bibliotece (Czytelnia, Wypożyczalnia dla dorosłych oraz Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży). Z zaciekawieniem obserwowali ogromną ilość regałów i książek, ale najciekawsza dla nich była „Kraina książek dziecięcych”. Dzieci wysłuchały wesołych bajek czytanych przez Panią Krystynę Knasiak i Kasię, co wywołało uśmiech i radość. Każde dziecko dostało do oglądania ciekawe książki przestrzenne, takie do głaskania, do słuchania dźwięków dinozaurów książki, w których przesuwały się elementy pojazdów, otwierały okienka. Mamy nadzieję, że dzieciom podobała się nasza Biblioteka, z naszej strony przesyłamy „Chochlikom” ogromny uśmiech i dziękujemy za przybycie.

JANUSZ L. WIŚNIEWSKI W BIBLIOTECE

W Nasza Biblioteka gościła znanego na całym Świecie pisarza, Pana Janusza L. Wiśniewskiego. Spotkanie odbyło się w dniu 12 października w salce na piętrze. Przybyłe na spotkanie osoby przez ponad 20 minut oczekiwały tak pisarza, ale w końcu cierpliwość się opłaciła. Pan Janusz, mimo, że wystąpienia publiczne nie są jego mocną stroną, opowiedział jak to właściwie jest z tym Jego pisaniem. Nie wszyscy zapewne wiedzą, że jest magistrem fizyki i ekonomii, doktorem informatyki oraz dr habilitowanym chemii. Mieszka we Frankfurcie nad Menem i tam też pracuje nad m.in. oprogramowaniem dla chemików.
Dlatego też tę dziedzinę swej pracy nazwał „żoną”, natomiast pisanie, jak wynikało z jego opowieści, przypadkowo stało się jego tzw. drugą żoną „kochanką”. I tak łączy te dwie pasje z dobrym skutkiem. Bardzo ciekawie opowiadał o faktach i historiach, które skrupulatnie zbierał, przesiadując wiele dni w archiwach nie tylko w Niemczech. Miał dostęp do starych dokumentów, które dopiero dzięki jego książkom ujrzały światło dzienne i są historiami prawdziwymi, jak np. w książce „Bikini”.
Jego wizyta w Kórniku oraz Puszczykowie była połączona z prapremierą najnowszej książki - zbioru felietonów. Premiera odbywała się następnego dnia w sobotę w poznańskim Empiku.
Podczas spotkania w Bibliotece padło kilka interesujących pytań, był również czas na dedykacje i autografy.Mamy nadzieję, że przybyłe osoby były zadowolone, iż udało im się poznać tak znanego autora.Zdjęcia ze spotkania są umieszczone na naszej stronie: www.bibliotekakornik.pl  w zakładce /Galeria/.