24-04-2013

ul. Rynek 1 Kórnik-Bnin

16-04-2013

Uczniowie klasy Ia w Bibliotece

Ponieważ w roku 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima, obie rocznice stanowią doskonałą okazję, aby oddać hołd tak wielkiemu Poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków,
ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. Dlatego też rok 2013 jest „Rokiem Juliana Tuwima”.
       W nawiązaniu do jubileuszu, w dniu 12 kwietnia odwiedzili nas uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej z Kórnika. Dzieci zapoznały się z Biblioteką, zobaczyły „Czytelnię” połączoną wraz z „Wypożyczalnią dla dorosłych” i ze zdziwieniem podziwiały zgromadzony na licznych regałach księgozbiór liczony już w tysiącach woluminów. Najciekawszym jednak momentem było wejście do „Działu dla dzieci i młodzieży”, gdzie ujrzały zielone - wiosenne pomieszczenie z wieloma ciekawymi książkami. Pani Krysia opowiedziała o zgromadzonych zbiorach, pokazała wspaniałe książki przestrzenne, które wzbudziły duży podziw dzieci. Część dzieci doskonale wiedziała gdzie leżą książki dla nich, ponieważ są naszymi wiernymi czytelnikami. Bardzo duże poruszenie i zaciekawienie wywołała księga Skok na kryptę, wielka przestrzenna książka z tajemniczymi pomieszczeniami i krainami. Po tak ciekawym oglądaniu wszystkie dzieci ruszyły do salki na piętrze. W salce wysłuchały czytanych przez Panią Krysię i Kasię wierszy pt: Słoń Trąbalski, Ptasie radio, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci a na koniec Pani Teresa Lubińska przygotowała dla wszystkich małą niespodziankę. Dzieci opowiedziały cały wiersz Rzepka. Byłyśmy pod dużym wrażeniem umiejętności i pamięci naszych małych poetów.
Uczniom klasy Ia dziękujemy za przesympatycznie spędzony wspólnie czas.

12-04-2013

Informujemy, że zmianie uległ adres internetowy
Biblioteki Publicznej w Kórniku

Nowe adresy:

bpkornik@kornik.pl

biblioteka.publiczna@kornik.pl

12-04-2013

Filia Biblioteki w Bninie

serdecznie zaprasza

na wieczór biograficzny poświęcony

Eleni

Spotkanie odbędzie się

18 kwietnia (czwartek)

o godz.16.30

Wstęp wolny !

09-04-2013

15 kwietnia 2013 roku
 na warsztaty rękodzieła

Temat zajęć: "Koralikowo-bransoletkowe szaleństwo IV"

29-03-2013

Zmartwychwstał Baranek Boży,
niech każdy swe serce otworzy,
na miłość, radość i pogodę ducha
Kto wierzy w Niego niech słów Jego słucha
Zbawiciel z martwych powstał, Alleluja
weselmy się bo radosny dzień dziś nastał, Alleluja!

Wszystkiego najlepszego w Święta Wielkanocne
życzymy Naszym czytelnikom -
Dyrektor wraz z pracownikami Biblioteki Publicznej w Kórniku
i Filii w Bninie

27-03-2013

Uczniowie z klasy III a przywitali wiosnę

W środę 20 marca, do naszej Biblioteki przyszli uczniowie z klasy III a ze Szkoły Podstawowej z Kórnika.
Rok 2013 jest rokiem poświęconym twórczości Juliana Tuwima, w związku z tym spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia tytułów wierszy, jakie napisał Tuwim.
Dzieci doskonale znały jego wiersze.
Pani Krysia oraz Kasia przeczytały trzy wspaniałe, choć nie łatwe w interpretacji wiersze:
Słoń Trąbalski,
Dwa wiatry,
Ptasie radio

Ponieważ ostatni wiersz (Ptasie radio) zawierał bardzo skomplikowane słowa, zaproponowałam dzieciom powtórzenie najtrudniejszych wyrazów np.: ćwierkać, czyrkać, czykczyrikać i wcale nie zdziwiło nas to, że doskonale sobie z fragmentami trudnej prozy poradzili.
     Po takim wesołym wstępie dzieci przystąpiły do wykonania wspaniałego wiosennego ptaszka. Na początek wycięły korpus, następnie nakleiły oczka i dziobek, po czym każdy złożył serwetkę w odpowiedni sposób tak, aby po przełożeniu przez nacięcie korpusu tworzyła wspaniałe skrzydła. Na koniec każde dziecko otrzymało piękne zielone piórko, które nakleiło na ogonki wykonanych ptaszków.
     Dzieci wspaniale pracowały, uśmiech nie znikał im z twarzy a na koniec zajęć cala klasa „zapozowała” do zdjęć.
Przez moment zrobiło się tak kolorowo i wiosennie, że wszyscy zapomnieliśmy o panującym na zewnątrz chłodzie oraz braku słońca.
     Uczniowie klasy III a są wesołymi promykami słońca podczas rozpoczynającej się wiosny. Dziękujemy Pani wychowawczyni, Danucie Szary za przemiły kontakt i „kochaną” klasę a dzieciom za to, że były, że ciężko pracowały i się uśmiechały.

13-03-2013

18 marca 2013 roku
 na warsztaty rękodzieła

Temat zajęć: "Wielkanocne szydełkowanie III"