Koncert w Filii
13-06-2016

I znów zakwitły jabłonie…

Zbliża się lato, czas odpoczynku, radości, słońca i przygód. Z tej okazji w Filii w Bninie, w dniu 15 czerwca odbyło się wakacyjne spotkanie poetycko-muzyczne. Biblioteka po raz kolejny gościła w swoich progach młodych muzyków doskonalących swoje umiejętności pod kierunkiem Pani Lidii Brych-Pedy. Tym razem spotkanie z muzyką nawiązywało do wakacyjnych podróży. Wyruszyliśmy wspólnie w góry, nad jezioro, do najciekawszych zakątków świata i rodzimych stron. Śpiewając i grając na gitarach, keyboardzie i flażolecie wystąpili: Ewa Gąsiorowska, Aleksandra Gnyś, Zofia Niemier, Martyna Scholz, Stanisław Ogórkiewicz, Anna Kucharska, Anna Galubińska, Zofia Byczyńska, Aleksandra Gierszewska, Nadia Grzembowska, Maria Galubińska, Marta Wlazły i Igor Gierszewski. Uzdolnieni wykonawcy otrzymali za swoje piękne występy gromkie brawa. Muzykę przeplatała poezja, tematycznie związana z koncertem. Panie bibliotekarki zaprezentowały wiersze Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Wisławy Urszuli Kurek, Katarzyny Knapik i Wincentego Fabera, które poświęcone była górom, drzewom, podróżowaniu i wakacyjnemu wypoczynkowi.
 Na zakończenie wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe niespodzianki oraz życzenia słonecznego, radosnego i bezpiecznego wakacyjnego odpoczynku.

Klaudyna Przybylska-Pawłowska