28-05-2020

Uwaga Czytelnicy!

Szanowni Czytelnicy!

Przypominamy, że od czerwca zaczynamy tzw. okres letni czyli zmianie ulegają godziny otwarcia Biblioteki w Kórniku i Filii w Kórniku/Bninie.

Godziny otwarcia punktów wypożyczenia/zwrotów księgozbioru Biblioteki w Kórniku i Filii                                   w Kórniku/Bninie

Biblioteka w Kórniku:                                                                  Filia w Kórniku/Bninie:

PONIEDZIAŁEK: 10.00-17.00                                                  PONIEDZIAŁEK: 8.00-14.30

WTOREK: 10.00-17.00                                                                  WTOREK: 8.00-14.30

ŚRODA: 8.00-15.00                                                                        ŚRODA: 9.30-16.30

CZWARTEK: 8.00-15.00                                                                CZWARTEK: 9.30-16.30

PIĄTEK: 10.00-17.00                                                                      PIĄTEK: 8.00-14.30

Sobota: NIECZYNNE

W związku z sytuacją epidemiologiczną nasze Biblioteki nadal  funkcjonować będą w zmienionej formie. Taki stan potrwa, aż do odwołania. Poniżej przedstawiamy zasady funkcjonowania naszych placówek:

1. Obowiązują 2 stanowiska obsługi Czytelników Biblioteki:  jedno dla książek zwracanych i drugie dla książek wypożyczanych.
  2. Przy stanowisku zwrotów/wypożyczeń książek może przebywać jedna osoba (zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki), w kolejce przed budynkiem biblioteki prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  3. Biblioteki zapewniają każdemu Czytelnikowi dostęp do środków dezynfekcyjnych;
  4. Zachęcamy do telefonicznego lub e-mailowego zamawiania książek. Nasz  katalog on-line dostępny jest na naszej stronie: www.biblioteka.kornik.pl w zakładce KATALOG ONLINE.

Biblioteka w Kórniku:                                                  Filia w Kórniku/Bninie:

Telefon: 61 8170 021;                                                   Telefon: 61 8190 269;

e-mail: dorosli@biblioteka.kornik.pl;                     e-mail: filia.wypozyczalnia@biblioteka.kornik.pl;

1. Obowiązuje limit ilości wypożyczeń książek na jedno konto czytelnicze: 10 woluminów.
  2. Czytelnicy zobowiązani są przy odbiorze zamówionych książek okazać kartę biblioteczną lub w wyjątkowych sytuacjach inny dokument potwierdzający tożsamość.
  3. Zamówienie będzie gotowe do odbioru następnego dnia. Książki będą czekać na odbiór do siedmiu dni. (UWAGA! ZMIANA)
  4. Każda zwracana przez Czytelnika książka obowiązkowo przechodzić będzie 5-dniową kwarantannę;
  5. Czytelnie Bibliotek są nieczynne do odwołania.
  6. Odwołane są wszystkie spotkania i warsztaty kulturalno-edukacyjne organizowane w naszych placówkach, dotyczy to również zajęć wakacyjnych dla dzieci.

Wszystkie te rozwiązania wprowadzone są zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej i obowiązują do odwołania.

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kórniku