Klasa Ia z Kórnika w Bibliotece
16-04-2013

Uczniowie klasy Ia w Bibliotece

Ponieważ w roku 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima, obie rocznice stanowią doskonałą okazję, aby oddać hołd tak wielkiemu Poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków,
ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. Dlatego też rok 2013 jest „Rokiem Juliana Tuwima”.
       W nawiązaniu do jubileuszu, w dniu 12 kwietnia odwiedzili nas uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej z Kórnika. Dzieci zapoznały się z Biblioteką, zobaczyły „Czytelnię” połączoną wraz z „Wypożyczalnią dla dorosłych” i ze zdziwieniem podziwiały zgromadzony na licznych regałach księgozbiór liczony już w tysiącach woluminów. Najciekawszym jednak momentem było wejście do „Działu dla dzieci i młodzieży”, gdzie ujrzały zielone - wiosenne pomieszczenie z wieloma ciekawymi książkami. Pani Krysia opowiedziała o zgromadzonych zbiorach, pokazała wspaniałe książki przestrzenne, które wzbudziły duży podziw dzieci. Część dzieci doskonale wiedziała gdzie leżą książki dla nich, ponieważ są naszymi wiernymi czytelnikami. Bardzo duże poruszenie i zaciekawienie wywołała księga Skok na kryptę, wielka przestrzenna książka z tajemniczymi pomieszczeniami i krainami. Po tak ciekawym oglądaniu wszystkie dzieci ruszyły do salki na piętrze. W salce wysłuchały czytanych przez Panią Krysię i Kasię wierszy pt: Słoń Trąbalski, Ptasie radio, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci a na koniec Pani Teresa Lubińska przygotowała dla wszystkich małą niespodziankę. Dzieci opowiedziały cały wiersz Rzepka. Byłyśmy pod dużym wrażeniem umiejętności i pamięci naszych małych poetów.
Uczniom klasy Ia dziękujemy za przesympatycznie spędzony wspólnie czas.