Tydzień Bibliotek

23-04-2012

Ogólnopolski program, realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ogniskuje uwagę szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz sprzyja popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami. Jest akcją społeczną angażującą wszystkie rodzaje bibliotek, centra kultury, placówki oświatowe, wydawnictwa, media oraz władze lokalne w ukazanie znaczenia książki dla kultury i postępu cywilizacyjnego, rozwoju intelektualnego, zwłaszcza młodego pokolenia, promocję zawodu bibliotekarza. Realizacja programu odbywa się w maju i rozpoczyna się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek - 8 maja.

Program obchodów Tygodnia Bibliotek w Filii w Bninie:

8 maja 2012 r.  DZIEŃ BIBLIOTEKARZA - Spotkanie z przedstawicielami bibliotek

9 maja 2012 r.
godz. 11.15
Warsztaty literackie prowadzone przez Małgorzatę Swędrowską dla przedszkolaków
godz. 16.30-
Wieczór biograficzny o Irenie Jarockiej dla dorosłych
10 maja 2012 r
.

godz. 8.20 Lekcja biblioteczna pt. Historia powstania książki dla dzieci z Zerówki

godz. 17.00
Spotkanie z władzami samorządowymi  z okazji Dnia Bibliotekarza