NABÓR NA STANOWISKO BIBLIOTEKARZA

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kórniku

ogłasza nabór na stanowisko Bibliotekarza

Miejsce pracy: Biblioteka Publiczna w Kórniku

Wymiar czasu pracy: pełen etat

Zatrudnienie: od 1 kwietnia 2015 r.

1.      Wymagania niezbędne:

• obywatelstwo polskie,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania  z pełni  praw publicznych,
  • nieposzlakowana opinia,
  • znajomość podstawowych przepisów dotyczących funkcjonowania bibliotek publicznych,
  • wysoka kultura osobista,
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku,
  • wykształcenie wyższe, średnie o kierunku bibliotekarskim lub wyższe humanistyczne,
  • przygotowanie pedagogiczne,
  • umiejętność pracy z dziećmi  i  młodzieżą,
  • ogólna wiedza z zakresu literatury polskiej i światowej,
  • znajomość rynku wydawniczego,
  • praktyczne umiejętności obsługi komputera, podstawowych programów i urządzeń biurowych.

2. Wymagania dodatkowe:

• znajomość programu bibliotecznego SOWA/MARC21,
  • samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania,
  • dobra organizacja pracy,
  • kreatywność i umiejętności manualne,
  • komunikatywność,
  • gotowość  do stałego podnoszenia kwalifikacji,
  • doświadczenie zawodowe,
  • umiejętność pracy samodzielnej i w zespole,
  • zaangażowanie w rozwój biblioteki,
  • znajomość języka obcego.

3.  Zakres podstawowych czynności:

• sprawne pełnienie usług w zakresie informowania, gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów bibliotecznych,

• obsługa programu bibliotecznego SOWA/MARC21,
  • udzielanie informacji bibliograficznej i rzeczowej,
  • organizowanie i prowadzenie zajęć, imprez kulturalnych mających na celu propagowanie czytelnictwa,
  • prowadzenie statystyki i dokumentacji bibliotecznej,
  • upowszechnianie czytelnictwa,
  • udział w skontrum zbiorów,
  • dbałość o stan powierzonego mienia.

4.  Wymagane dokumenty:

• życiorys (CV),
  • list motywacyjny,
  • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje i umiejętności (kursy, szkolenia),
  • kserokopie świadectw pracy,
  • oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych oraz niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie,
  • oświadczenie następującej treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych  (Dz.U. Nr 133, poz. 883 ze zm.)

5.  Forma i termin składania ofert:

• Wymagane oferty aplikacyjne należy  składać osobiście  w Bibliotece Publicznej w Kórniku, ul. Poznańska 65 lub przesłać pocztą na adres: Biblioteka Publiczna w Kórniku, ul. Poznańska 65, 62-035 Kórnik w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 marca 2015 r. - do godz. 15.00 (decyduje data wpływu do Biblioteki Publicznej w Kórniku) w zamkniętej kopercie opatrzonej imieniem i nazwiskiem, adresem do korespondencji oraz numerem telefonu kandydata, z dopiskiem „dotyczy naboru na stanowisko Bibliotekarza”.
  •  Dokumenty niekompletne i złożone po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.  Nie ma możliwości składania dokumentów naboru drogą elektroniczną.

6.  Uwagi końcowe:

• W wyniku analizy otrzymanych dokumentów zostanie wytypowana lista kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu;
  • Wytypowani kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.
  • Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Kórniku (www.biblioteka.kornik.pl) oraz na tablicy ogłoszeń w Bibliotece Publicznej w Kórniku.
  • Oferty odrzucone, które nie zostaną odebrane w terminie do 30 dni od zakończenia naboru, zostaną zniszczone.
  • Zastrzega się możliwość unieważnienia naboru bez podania przyczyny.

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kórniku

Elżbieta Duszczak

Kórnik, dnia 4 marca 2015 r.