Koncert w Filii

07-01-2016

Kolędowanie w bibliotece

W dniu 13 stycznia 2016 roku w bibliotece w Bninie odbył się wyjątkowy wieczór świąteczno-poetycki pt. „Jest taki dzień ‘’. Wszyscy goście przybyli, aby wspólnie doświadczyć wzruszających przeżyć jakie dają poezja i muzyka. Spotkanie zorganizowały Panie Lidia Peda i Klaudyna Pawłowska. W czasie wieczoru gościnnie wystąpili początkujący muzycy w składzie: Aleksandra Gnyś, Mateusz Fludra, Martyna Piasecka, Martyna Jurga, Zofia Niemier, Nadia Grzembowska , Zofia Byczyńska, Maria Galubińska, Anna Galubińska, Matylda Scholz , Igor Gierszewski, Aleksandra Gierszewska, Ewa Gąsiorowska, Marta Wlazły, Stanisław Ogórkiewicz.
W wypełnionej po brzegi publicznością bibliotece młodzi artyści wykonali na gitarze, keyboardzie i akordeonie najbardziej popularne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Muzykę i śpiew przeplatała poezja. Publiczność wysłuchała wierszy o tematyce świątecznej i zimowej m.in.: Leopolda Staffa, Artura Oppmana, Jadwigi Żurawieckiej, Agnieszki Lisowskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Stanisława Grochowiaka. W czasie spotkania nie zabrakło świątecznego nastroju, który zachęcił obecnych do wspólnego kolędowania.
Na zakończenie muzyczno-poetyckiej uczty każdy z wykonawców otrzymał drobny upominek.
W imieniu filii biblioteki w Bninie składam serdeczne podziękowania dla Pani Lidii Pedy i występującej pod Jej kierunkiem młodzieży za owocną współpracę, a Rodzicom dzieci dziękuję za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Klaudyna Przybylska-Pawłowska