Ferie w Bninie

12-02-2018

„Ach jak miło i ciekawie czas swój spędzać na zabawie”

W dniach 19-23 lutego biblioteka w Bninie na czas ferii przygotowała dla dzieci moc atrakcji. Mimo że śniegu za oknem nie było, czas spędzony na zajęciach w bibliotece upłynął wszystkim ciekawie i wesoło.

Zimowe spotkania edukacyjno-plastyczne pod hasłem Tajemnice mieszkańców lasu podzielone były na 2 bloki. Pierwszy, przedstawiony w formie prezentacji multimedialnych przez panie bibliotekarki oraz drugi, który stanowiły zajęcia plastyczne.

Uczestnicy spotkań dowiedzieli się w jaki sposób zwierzęta radzą sobie zimą , jak prawidłowo należy dokarmiać ptaki, podczas silnych mrozów. Poznali wybranych mieszkańców lasu i ciekawostki, dotyczące ich zachowań oraz
wysłuchali leśnych opowieści i piosenek.

W czasie warsztatów plastycznych dzieci malowały zwierzęta na folii aluminiowej oraz wykonywały zające , sowy, łosie i kwiaty z papieru i bibuły.
W czasie spotkań nie zabrakło także zabaw umysłowych. Uczestnicy w grupach z zaangażowaniem rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki o mieszkańcach lasu. Różnorodne formy spędzenia wolnego czasu sprawiły, że na nudę nie było miejsca .Był czas na wspólne poznawanie się, rozwijanie talentów plastycznych, wzbogacenie wiadomości, wymianę pomysłów i zabawę.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek i upominek.

Ferie dobiegły końca , pozostały miłe wspomnienia . Zachęcam do obejrzenia fotorelacji z zimowych spotkań na stronie biblioteki.
Bardzo dziękuję Paniom:  Paulinie Dudek , Anecie i Julce Wojtaszyk za przygotowanie pysznych, domowych wypieków dla uczestników zajęć.

Klaudyna Przybylska-Pawłowska