Uwaga Czytelnicy !

05-05-2020

Szanowni Czytelnicy!

W związku z wprowadzonym przez premiera Mateusza Morawieckiego II etapem odmrażania gospodarki informujemy, że Biblioteka Publiczna w Kórniku i Filia w Kórniku/ Bninie przygotowują się do wznowienia pracy. Jesteśmy w trakcie konsultacji ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i jak tylko będzie znany termin otwarcia instytucji, poinformujemy Państwa.

W trosce o  bezpieczeństwo w
Bibliotece Publicznej w Kórniku i Filii w Kórniku/Bninie
obowiązywać będą od dnia otwarcia następujące zasady:

1. Godziny otwarcia punktów wypożyczenia/zwrotów księgozbioru Biblioteki w Kórniku i Filii w Kórniku/Bninie

Biblioteka w Kórniku:

PONIEDZIAŁEK: 12.00-18.30, WTOREK: 12.00-18.30, ŚRODA: 8.30-14.30, CZWARTEK: 8.30-14.30, PIĄTEK: 12.00-18.30;

Filia w Kórniku/Bninie:

PONIEDZIAŁEK: 8.30-14.30, WTOREK: 8.30-14.30, ŚRODA: 12.00-18.30, CZWARTEK: 12.00-18.30, PIĄTEK: 8.30-14.30.

W soboty biblioteki będą nieczynne.

1. Obowiązywać będą 2 stanowiska obsługi Czytelników Biblioteki: jedno dla książek zwracanych i drugie dla książek wypożyczanych, które będą oznakowane.

2. Przy stanowisku zwrotów/wypożyczeń książek będzie mogła przebywać jedna osoba (zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki), w kolejce przed budynkiem biblioteki prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości zgodnie z obowiązującymi przepisami;

3. Biblioteki zapewniają każdemu Czytelnikowi dostęp do środków dezynfekcyjnych;

4. Zachęcamy, by od dnia otwarcia biblioteki książki zamawiać telefonicznie lub drogą e-mailową. Zachęcamy również do przeglądania naszego katalogu online, znajdą go Państwo na naszej stronie: www.biblioteka.kornik.pl w zakładce KATALOG ONLINE.

Biblioteka w Kórniku: Telefon: 61 8170 021; e-mail: dorosli@biblioteka.kornik.pl;

Filia w Kórniku/Bninie: Telefon: 61 8190 269; e-mail: filia.wypozyczalnia@biblioteka.kornik.pl;

1. Obowiązuje limit ilości wypożyczeń książek na jedno konto czytelnicze: 10 woluminów.

2. Czytelnicy zobowiązani są przy odbiorze zamówionych książek okazać kartę biblioteczną lub w wyjątkowych sytuacjach inny dokument potwierdzający tożsamość.

3. Zamówienie będzie gotowe do odbioru następnego dnia. Książki będą czekać na odbiór trzy dni, po tym czasie wrócą na półki.

4. Każda zwracana przez Czytelnika książka obowiązkowo przechodzić będzie 5-dniową kwarantannę;

5. Czytelnie Bibliotek będą nieczynne do odwołania.

Wszystkie te rozwiązania wprowadzone są zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej i obowiązują do odwołania.