Filia w Bninie mieści się w budynku przy ulicy Rynek 16 w Kórniku/Bninie.
Składa się z wypożyczalni książek dla dorosłych i dla dzieci oraz czytelni ze stanowiskami komputerowymi.
W naszej instytucji służymy pomocą w dotarciu do informacji, zapewniamy miłą i fachową obsługę, oferujemy co miesiąc nowości książkowe oraz organizujemy spotkania dla dzieci, młodzieży, osób zainteresowanych i seniorów.

Swoją pomoc oferują Państwu pracownicy biblioteki :

mgr Klaudyna Przybylska-Pawłowska-
 kierownik Filii, bibliotekarz

mgr Anna Kamińska- bibliotekarz w wypożyczalni

Regina Kujawa-pracownik gospodarczy

Filia zaopatrzona jest w bogaty księgozbiór, który uzupełniany jest na bieżąco nowościami.

Oferujemy:
* literaturę piękną polską i obcą
* literaturę popularnonaukową
* literaturę regionalną
* literaturę dziecięcą
* czasopisma

W naszej czytelni istnieje także możliwość korzystania z księgozbioru podręcznego zaopatrzonego w słowniki, encyklopedie i literaturę popularnonaukową. Pozycje te wypożyczamy na miejscu. W uzasadnionych przypadkach czytelnik może wypożyczyć określoną książkę na krótki okres do domu. W czytelni dostępne są również czasopisma dla dorosłych.

Filia posiada stanowiska komputerowe

Dzięki katalogowi on-line istnieje możliwość wyszukiwania zbiorów bibliotecznych za pomocą katalogu alfabetycznego, tytułowego i rzeczowego.

Filia w Bninie prowadzi działalność kulturalno-edukacyjną, w ramach której organizowane są:

– lekcje biblioteczne
– lekcje edukacyjne
– zajęcia z elementami biblioterapii
– spotkania autorskie
– głośne czytanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
– wieczory kulturalno-historyczne
– koncerty
– spotkania i imprezy okolicznościowe: Wakacje w Bibliotece ,
Ferie zimowe w bibliotece,
spotkania z okazji m.in. : Światowego Dnia Pluszowego Misia, Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci, Tygodnia Bibliotek.